Kategorie
Artyści

ABBA GOLD

ABBA GOLD
12 czerwca 2022 r. [niedziela]

ABBA to jeden z tych zespołów, o których słyszeli chyba wszyscy. I nawet jeśli komuś nie jest znana jego historia, to na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nigdy nie słyszały hitów takich, jak „Mamma Mia”, „Dancing Queen” czy „Knowing Me, Knowing You”.

Pochodzący ze Szwecji Agnetha, Björn, Benny i Frida w 1972 roku nie tylko stworzyli grupę, która do dzisiaj uznawana jest za jeden z najbardziej znaczących oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, ale również, a może przede wszystkim, zapisali się w masowej świadomości jako twórcy wielu utworów, których legendarny charakter mogą potwierdzić listy największych światowych przebojów wszech czasów i niesłabnące uwielbienie fanów. 

To właśnie zachwyt i fascynacja tą czwórką ze Sztokholmu przyczyniły się do powstania w Anglii tribute bandu o nazwie ABBA GOLD, a jego członkowie: Karen, Mark, Wojtek i Emma kontynuują dzieło swoich idoli upodabniając się do nich i prezentując ich utwory kolejnym pokoleniom zgromadzonym na koncertach w rożnych zakątkach świata. A robią to świetnie, gdyż wszyscy mają bogate doświadczenia w pracy na scenach teatralnych (m.in. londyńskiego West Endu) i muzycznych – komponując utwory, nagrywając własne albumy czy występując jako support dla takich zespołów jak Metallica, The Foo Fighters czy Red Hot Chili Peppers.

ABBA GOLD działają już od ponad dwudziestu lat, podczas których występowali na licznych festiwalach i brali udział w wielu programach takich stacji telewizyjnych jak BBC, Sky czy ITV. Ich wykonania największych przebojów, jak wspomniany „Dancing Queen” czy „Super Trouper” wybrzmiewają na wielu światowych scenach i są nieustającym hołdem oddawanym legendzie – zespołowi ABBA.