Kategorie
Artyści

KOMBII

KOMBII
11 czerwca 2022 r. [sobota]

Zespół KOMBII powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech byłych członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. 

Początkowo tworzyli oni swój repertuar bazując na nowych aranżacjach starych, znanych i lubianych przebojów takich jak „Nasze rendez-vous”, „Słodkiego, miłego życia” czy „Black and white”. 

I choć grupa w dalszym ciągu nawiązuje stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976-1992, podstawowym celem KOMBII jest tworzenie nowego repertuaru, nagrywanie nowych płyt oraz koncertowanie. Lata od momentu powrotu zespołu na scenę do dziś zaowocowały już pięcioma albumami studyjnymi oraz  kompilacjami. 

Ich twórczość nadal w wielu elementach odnosi się do starych, dobrych, mocno elektronicznych tradycji lat 80-tych, sprawiając, że legenda pierwotnego zespołu jest nadal bardzo ważna, zarówno dla artystów, jak i wiernych fanów. Ale KOMBII to również druga, pop-rockowa i bardziej gitarowa strona muzyki. Ta właśnie mieszanka starego z nowym sprawia, iż mimo lat spędzonych przez artystów na scenie, sale koncertowe nadal wypełniają się rzeszami fanów w każdym wieku – wielbicielami twórczości i zapaleńcami, którzy zrobią wiele, by raz jeszcze zobaczyć swoich idoli. 

Bo zespół KOMBII to nie tylko przeszłość, ale także wciąż pisana nowa historia. I dlatego nie pozostaje nic innego, jak zanucić pod nosem fragment jednego z wielu hitów autorstwa Skawińskiego i spółki, a także słuchając unikalnego głosu Grzegorza westchnąć: legendo trwaj!